„Petarada“ za pobjedu i trenutnog lidera na tabeli

Fudbaleri Brskova su danas na svom terenu savladali Ibar iz Rožaja rezultatom 5:1 i tako preuzeli mjesto lidera na tabeli.

U odličnoj igri tokom cijelih 90. minuta izabranici Bojana Pandurice ostvarili su ubjedljivu pobjedu i donijeli radost, danas prepunom stadionu mojkovačke publike, koji su ovim mladim momcima bili velika podrška u ovom veoma važnom meču.

Iskusna ekipa Ibra, sa iskusnim igračima i dugogodišnjim takmičarskim iskustvom u drugoj ligi, nije mogla danas ni u jednom minutu meča, nametnuti to iskustvo, ovim mladim igračima Brskova, kojih je čak 8 u startnih 11, ispod 21 godine.

Odličnim prodorom po desnoj strani Danilo Zindović je unio loptu u kazneni prostor rožajaca, uputio je ka mladom Miodragu Đukiću koji je u 13.minutu donio radost mojkovčanima. U 23.minutu kazneni udarac za ekipu Ibra. Šut sa bijele tačke uputio je Kuč, ali je golman Brskova Bojan Božović, odličnom intervencijom spasio mreži mojkovčana. Nakon udarca iz ugla, grešku odbrane koristi Nikolić i postiže pogodak za izjednačenje.

U 39.minutu, opet odličan prodor po desnoj strani Danila Zindovića koji postiže pogodak za 2:1, a u 45.minutu odlično ubačenu loptu između dva štopera rožajaca koristi Đukić, koji se drugi put upisuje u listu strijalaca i na odmor svoju ekipu vodi sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu igrači Brskova kreću ofanzivnije i hitrije.Odlična igra Fuštića, Šćepanovića i Vlaovića u sredini terena, koji su odličnim loptama razigravali Zindovića, Bulatovića i Đukića, koji su danas bili neuhvatljivi za odbranu Rožajaca.

U 68.minutu utakmice odličnu loptu Vlaovića koristi Danilo Zindović koji sa 20 – ak metara lobuje golmana rožajaca, a u 82.minutu odličan centaršut Peruničića koristi Zejak, koji postiže peti pogodak za mojkovčane. U 85. minutu Murić je uspio da smanji razultat na 5:2, koji je bio i konačni ishod utakmice.

Sve što sam tražio od mojih igrača ispunili su danas na terenu.Nemam šta da dodam više, bez da im čestitam na današnjoj igri, zalaganju i borbi svih 90. minuta, kazao je Bojan Pandurica.

Kapiten ekipe i stub odbrane Janko Vukadinović je danas svojim iskustvom,kapitenski predvodio svoj tim do pobjede.

Dali smo sve od sebe da pobijedimo.Čestitam svojim saigračima,stučnom štabu,a posebno publici na podršci tokom cijele utakmice.

Još jednom su potvrdili svoj kvalitet,želju i hrabrost.Čestitam im na odličnoj igri i ubjedljivoj pobjedi,istakli su predsjednik kluba Slavenko Blažević i predsjednik opštine Ranko Mišnić, koji su na kraju utakmice u svlačionici, zajedno sa igračima proslavili pobjedu.