Četiri nova slučaja infekcije, 240 oporavljenih

 Četiri nova slučaja infekcije, 240 oporavljenih

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 2086 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovan 591 novopozitivni slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica226
Nikšić62
Herceg Novi47
Cetinje43
Bar28
Danilovgrad28
Bijelo Polje26
Pljevlja24
Berane22
Budva19
Tivat19
Kotor12
Rožaje10
Tuzi8
Ulcinj4
Mojkovac4
Plužine4
Kolašin3
Šavnik1
Plav1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Cetinja (2), Budve i Nikšića. Najstariji preminuli je imao 84 godina a najmlađi 62 godine (1958 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 540 a od početka godine 549.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 401 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10552.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 39153.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica442810848106
Bijelo Polje988119362
Nikšić842451160
Budva58193513
Bar563103346
Kotor54460517
Herceg Novi45276819
Berane424158142
Cetinje36372220
Pljevlja29998426
Ulcinj19978735
Danilovgrad1696713
Rožaje138112932
Tuzi1172254
Tivat11461210
Mojkovac10024010
Kolašin751474
Plužine37291
Andrijevica282598
Petnjica25671
Plav2516311
Žabljak221796
Šavnik1490
Gusinje5404
UKUPNO1055227737540

Portal Mojkovac

Pročitajte još