Presjek: 310 novozaraženih, jedna osoba preminula u Mojkovcu bez novozaraženih

 Presjek: 310 novozaraženih, jedna osoba preminula u Mojkovcu bez novozaraženih

Foto: Institut za javno zdravlje

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1060 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 310 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica148
Nikšić54
Rožaje22
Tivat14
Budva11
Berane11
Bar9
Pljevlja8
Kotor6
Herceg Novi6
Cetinje5
Bijelo Polje4
Tuzi4
Andrijevica3
Danilovgrad2
Ulcinj1
Kolašin1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljen jedan smrtni ishod povezan sa COVID19 i to kod pacijenta iz Berana liječenog u Kliničkom centru Crne Gore koji je imao 58 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 737 a od početka pandemije 746.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 550 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9233.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 55803.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica467617701167
Bar769196670
Nikšić623700687
Budva459195119
Cetinje394125029
Bijelo Polje375225372
Berane371228153
Pljevlja293162431
Kotor266136720
Herceg Novi201146129
Kolašin1332034
Rožaje127142739
Tuzi1264155
Tivat119104813
Danilovgrad9710955
Ulcinj51109342
Mojkovac3834810
Andrijevica3532513
Plužine35795
Šavnik17221
Žabljak152206
Plav920011
Gusinje3484
Petnjica11262
UKUPNO923345509737

Portal Mojkovac

Pročitajte još