IJZ: Još 412 novih slučajeva koronavirusa, osmoro preminulo

 IJZ: Još 412 novih slučajeva koronavirusa, osmoro preminulo

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje su od posljednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1347 uzoraka na novi koronavirus, među kojima je ukupno registrovano 412 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2

Novootkriveni su iz sljedećih opština:
 

Podgorica
155

Nikšić
81

Danilovgrad
20

Bar
19

Berane
17

Rožaje
17

Kotor
15

Tuzi
14

Budva
13

Herceg Novi
12

Pljevlja
12

Tivat
11

Cetinje
8

Plužine
4

Šavnik
4

Bijelo Polje
3

Ulcinj
3

Mojkovac
2

Kolašin
1

Žabljak
1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno osam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice i Nikšića po tri, te Cetinja i Berana po jedan. 

Najstariji preminuli je imao 90 godina, a najmlađi 39 godina (1981 godište).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna iznosi 521, a od početka godine 530.

Do 17 sati prijavljen je oporavak kod 395 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10.540.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 37.879.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica44701036399
Bijelo Polje900119061
Nikšić888430556
Budva66481312
Bar52499345
Kotor52160417
Herceg Novi43570918
Berane415153242
Cetinje32370218
Pljevlja27297026
Ulcinj21876033
Danilovgrad1706083
Rožaje149110332
Mojkovac12321010
Tivat12056410
Tuzi1092054
Kolašin751434
Plav3515211
Plužine35261
Andrijevica312548
Petnjica23661
Žabljak231736
Šavnik1290
Gusinje5404
UKUPNO1054026494521

Portal Mojkovac

Pročitajte još