IJZ: Registrovano 345 novih slučajeva infekcije i 12 smrtnih ishoda

 IJZ: Registrovano 345 novih slučajeva infekcije i 12 smrtnih ishoda

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1510 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 345 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica147
Nikšić33
Budva32
Bar26
Berane22
Herceg Novi14
Bijelo Polje12
Cetinje11
Tivat10
Ulcinj9
Pljevlja8
Rožaje6
Kotor6
Kolašin3
Tuzi2
Andrijevica1
Mojkovac1
Danilovgrad1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljeno je 12 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Nikšića (2), Pljevalja (2), Kotora, Herceg Novog i Danilovgrada. Najstariji preminuli je imao 85 godina a najmlađi 56 godina (1964 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 588 a od početka godine 597.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 959 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9454.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 42148.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica426912333123
Nikšić728503066
Bijelo Polje711156864
Budva537110514
Bar532120150
Berane420174744
Cetinje41280123
Herceg Novi34796422
Kotor32391120
Pljevlja314104429
Rožaje135120432
Tuzi1352474
Ulcinj11591235
Danilovgrad1067644
Mojkovac9026310
Kolašin721584
Tivat5774011
Plužine39381
Plav2716711
Andrijevica2427010
Žabljak211826
Šavnik1990
Petnjica18821
Gusinje3424
UKUPNO945431782588

Portal Mojkovac

Pročitajte još