Preminulo sedam osoba, registrovano 454 novopozitivnih

 Preminulo sedam osoba, registrovano 454 novopozitivnih

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1470 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 454 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica235
Nikšić63
Rožaje37
Bar22
Kotor21
Herceg Novi12
Tivat11
Tuzi10
Berane9
Cetinje8
Budva8
Danilovgrad7
Bijelo Polje4
Pljevlja3
Kolašin3
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 7 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (4), Bara, Nikšića i Herceg Novog. Najstariji preminuli je imao 94 godine a najmlađi 43 godine (1977 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 547 a od početka godine 556.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 409 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10590.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 39607.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica452410976110
Bijelo Polje883130262
Nikšić847456961
Budva58993613
Bar579103847
Kotor56560517
Herceg Novi43979220
Berane408160642
Cetinje35573820
Pljevlja272101426
Ulcinj19978735
Rožaje175112932
Danilovgrad1716783
Tuzi1262284
Tivat12561210
Mojkovac10024010
Kolašin781474
Plužine37291
Andrijevica292598
Plav2516311
Petnjica23691
Žabljak221806
Šavnik1490
Gusinje5404
UKUPNO1059028146547

Portal Mojkovac

Pročitajte još