Registrovano 402 novih slučajeva, 3 iz Mojkovca

 Registrovano 402 novih slučajeva, 3 iz Mojkovca

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1442 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 402 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica249
Bar24
Nikšić23
Herceg Novi19
Rožaje15
Budva14
Cetinje13
Tivat12
Kotor10
Bijelo Polje5
Tuzi5
Berane3
Mojkovac3
Danilovgrad3
Pljevlja2
Ulcinj2

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 9 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Cetinja (2), Bara i Nikšića. Najstariji preminuli je imao 83 godine a najmlađi 62 godine (1958 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 569 a od početka godine 578.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 152 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10756.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 40948.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica480911366116
Bijelo Polje827141864
Nikšić766478262
Kotor60160718
Budva59398314
Bar587108850
Berane423164244
Herceg Novi40586621
Cetinje39175723
Pljevlja277102627
Ulcinj19281735
Rožaje153116932
Danilovgrad1477173
Tuzi1412334
Mojkovac10324710
Tivat9967710
Kolašin791474
Plužine44291
Andrijevica292619
Plav2616411
Petnjica24731
Žabljak211816
Šavnik1490
Gusinje5404
UKUPNO1075629299569

Portal Mojkovac

Pročitajte još