U Mojkovcu 6 novih slučajeva infekcije virusom

 U Mojkovcu 6 novih slučajeva infekcije virusom

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1725 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 581 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica224
Nikšić66
Bar52
Herceg Novi50
Budva32
Bijelo Polje24
Kotor22
Pljevlja19
Berane16
Cetinje14
Rožaje13
Tivat10
Ulcinj9
Žabljak7
Mojkovac6
Danilovgrad6
Tuzi5
Šavnik3
Plužine2
Andrijevica1

U MOjkovcu su registrovana 6 novih slučajeva infekcije tako da je trenutni broj aktivnih 154, opravljenih ima 173 i devet smrtnih ishoda.

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Rožaja (2), Berana, Podgorice, Nikšića i Danilovgrada od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 66 godina (1954 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 507 a od početka godine 516.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 457 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10550.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 36932.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica44631001395
Bijelo Polje1046102060
Nikšić845419553
Budva65579412
Bar53294443
Kotor49459617
Herceg Novi45563117
Berane380151941
Cetinje32368117
Pljevlja29093926
Ulcinj21576033
Mojkovac1541739
Danilovgrad1465913
Rožaje121110332
Tuzi981934
Tivat9456410
Kolašin841304
Plav3715011
Andrijevica322518
Plužine28261
Petnjica22651
Žabljak211666
Šavnik1070
Gusinje5404
UKUPNO1055025551507

Portal Mojkovac

Pročitajte još