“Ajkule” pojele Kanadu na otvaranju kvalifikacija za OI!

 “Ajkule” pojele Kanadu na otvaranju kvalifikacija za OI!

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Kanadu ubjedljivo 21:7 (7:1, 6:3, 4:1, 4:2) u prvom meču grupe A kvalifikacija za Olimpijske igre u Roterdamu.

“Ajkule” su na startu bile slobodne a pitanje pobjednika riješile su već na poluvremenu kada je bilo velikih plus devet.

Najbolji u našoj selekciji bili su Ivović i Matković sa po pet pogodaka. Trostruki strijelac bio je Spaić.

Izabranici Vlada Gojkovića sjutra će od 13 sati igrati sa Brazilom a taj meč trebao bi da predstavlja uvertiru pred derbi sa Grčkom koji je u srijedu.

Sa Helenima igramo u 16 dok je okršaj sa Gruzijom u četvrtak u 13 časova.

SASTAV CRNE GORE I STRIJELCI: Dejan Lazović, Draško Brguljan 2, Miroslav Perković 1, Marko Petković 2, Uroš Čučković, Vlado Popadić, Stefan Vidović 2, Aleksa Ukropina 1, Aleksandar Ivović 5, Vladan Sapić 3, Dušan Matković 5, Vasilije Radović, Slaven Kandić.

Grupa A: Grčka 4, Crna Gora 2, Gruzija 0, Kanada 2, Brazil 0.

Grupa B: Hrvatska 2, Rusija 3, Holandija 2, Njemačka 0, Francuska 2, Rumunija 1.

Nedjelja 14.02:

13:00h Gruzija – Grčka 10:11

14:30h Kanada – Brazil 11:7

16:00h Holandija – Njemačka 11:10

19:00h Hrvatska – Rumunija 16:6

20:30h Francuska – Rusija 12:13

Ponedjeljak 15.02:

13:00h Rumunija – Rusija 9:9

14:30h Njemačka – Francuska 12:13

16:00h Grčka – Brazil 15:8

17:30h Crna Gora – Kanada

19:00h Hrvatska – Holandija

Utorak 16.02:

13:00h Brazil – Crna Gora

16:00h Kanada – Gruzija

17:30h Rusija – Njemačka

19:00h Holandija – Rumunija

20:30h Francuska – Hrvatska

Srijeda 17.02:

13:00h Rumunija – Njemačka

14:30h Hrvatska – Rusija

16:00h Grčka – Crna Gora

17:30h Gruzija – Brazil

19:00h Holandija – Francuska

Četvrtak 18.02:

13:00h Crna Gora – Gruzija

14:30h Kanada – Grčka

17:30h Francuska – Rumunija

19:00h Rusija – Holandija

20:30h Hrvatska – Njemačka

Petak 19.02:

14:00h A1 – B4

16:00h A2 – B3

18:00h A3 – B2

20:00h A4 – B1

Subota 20.02:

18:00h Polufinale 1

20:00h Polufinale 2

Nedjelja 21.02:

16:00h Za treće mjesto

18:00h FINALE

Portal Mojkovac

Pročitajte još