Sokolovi deklasirali Kipar – obezbijedili plasman u ligu B

U poslednjoj utakmici C grupe koje se igrala na stadionu pod Goricom, Sokolovi su deklasirali ekipu Kipra konačnim rezultatom 4:0 i time se plasirali u B ligu nacija.

Tim Faruka Hadžibegića nakon sumornih mečeva protiv Kazahstana i Azerbejdžana (0:0) odigrao je na izuzetnom nvou i pobjedom je obezbijedio plasman u B diviziju Lige nacija!.

Prvo poluvrijeme bilo je i najbolje koje su crnogorski fudbaleri odgirali u ovogodišnjem izdanju najmlađeg Uefinog takmičenja.

Istina, Kiprani su bolje počeli, imali su u 11. minutu i sjajnu šansu (Mijatović odbranio), ali kako je vrijeme odmicalo, Crna Gora je bila sve bolja.

U 14. minutu, poslije centaršuta Marka Vukčevića, Stevan Jovetić je glavom pogodio za 1:0.

Pogodak fudbalera Monaka dao je vjetar u leđa Crnoj Gori koja je u kratkom vremenskom intervalu stigla i do ubjedljivog vođstva.

Prvo je Boljević u 25. minutu, poslije asistencije Hakšabanovića, rutinski pogodio mrežu gostiju.

Svega tri minuta kasnije, svojim drugim golom, nakon majstorske asistencije Jovetića, fudbaler Standarda iz Liježa je povisio na 3:0.

Crnogorski reprezentativci potom su spustili ritam igre, pa do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Ritam igre u nastavku apsolutno je odgovarao crnogorskoj selekciji.

Mogli su “Sokoli“ do gola u 58. minutu. Ponovo je akciju počeo Jovetć, Boljević je dodao do Mugoše, ali je fudbaler Inčona bio neprecizan.

Dva minuta kasnije, Mugoša se ipak upisao u listu strijelaca.

Jovetić je još jednom bio asistent, a Mugoša ovog puta nije pogriješio – 4:0!

U preostalom vremenu, Crna Gora je rutinski kontrolisala dešavanja na terenu, a većih uzbuđenja nije bilo.

Crna Gora – Kipar  4:0  (3:0)

Stadion: Pod Goricom. Sudija: Ejtan Šmuelevic (Izrael)

1:0 – Jovetić 14′

2:0 – Boljević 25′

3:0 – Boljević 28′

4:0 – Mugoša 60′

CRNA GORA: Mijatović – Vukčević, Vujačić, Simić, Marušić – Bakić (Kosović), Šćekić (Radunovič), Boljević (Jovović), Hakšabanović – Mugoša (Islamović), Jovetić (Savićević).

KIPAR: Demetriu – H. Kirjaku, Laifis, Šelia, T. Joanu – Kusulos (Gogič), Artimatas (K. Kirjaku), Kastanos – Pitas, N. Joanu, Kakuli (Conis).