Stefan Savić fudbaler godine

Stefan Savić, kapiten reprezentacije Crne Gore, defanzivac madridskog Atletika u izboru portala CG fudbal, najbolji je fudbaler Crne Gore u 2020. godini

.

U anketi je učestvovalo 13.500 posjetilaca sajta, a Stefan je osvojio 35,41 % glasova.

Inače, treba napomenuti da je Stefan rođen 8.januara 1991.godine u Mojkovcu. Do svoje šesnaeste godine igrao je u svom matičnom klubu, FK „Brskovo“, sa kojim je u svim selekcijama imao veoma zapažene rezultate, a u najvećem rangu takmičenja u svom uzrastu, Kadetskoj ligi Crne Gore, osvojio drugo mjesto.

Nakon toga, svoj fudbalski angažman nastavio je u BSK „BORČA“, nakon čega je prešao u Partizan i osvojio duplu krunu. Nakon toga u Mančester Siti sa kojim je osvojio englesku Premijer ligu i Kup, zatim u Fiorentinu,a nakon toga u Atletiko Madrid sa kojim je osvojio UEFA Ligu i Kup Evrope i bio finalista Lige šampiona.

Drugo mjesto sa osvojenih 25,68 % glasova pripalo je Stevanu Jovetiću, dok je treći bio Sead Hakšabanović sa 24.90 % glasova.

Prošlogodišnji pobjednik, golgeter Inčona Stefan Mugoša sa 14,01% glasova završio je na četvrtoj poziciji.